Göteborgs Bowlingförbund

Utvecklat av     Meriq

Anmälda spelare för Individuella DM 2016

<< Tillbaka              Skriv ut

Herrar A

  Namn Klubb Start
1. Alf Karlsson IK Sterling Söndagen den 3 april 16:30
2. Anders Hesselgren Kungälvs BK Torsdagen den 31 mars 19:00
3. Anders Magnhammar IK Sterling Onsdagen den 30 mars 19:00
4. Anton Elofsson Team Pergamon BC Söndagen den 3 april 16:30
5. Bengt Nilsson Arendals BK Onsdagen den 6 april 19:00
6. Christer Jakobsson Kungälvs BK Måndagen den 11 april 19:00
7. Christer Niklasson Kungälvs BK Onsdagen den 30 mars 19:00
8. Christoffer Jakobsson Team Pergamon BC Söndagen den 3 april 16:30
9. David Skoog IK Sterling Måndagen den 11 april 19:00
10. Harry Saarinen Kungälvs BK Söndagen den 10 april 11:00
11. Jesper Larsen Team Pergamon BC Söndagen den 3 april 16:30
12. Jonas Hofling IK Sterling Måndagen den 11 april 19:00
13. Jörgen Alexandersson Arendals BK Onsdagen den 6 april 19:00
14. Kim Bolleby Team Pergamon BC Söndagen den 3 april 16:30
15. Marcus Hultén Team Pergamon BC Söndagen den 3 april 16:30
16. Mattias Olsson Team Pergamon BC Söndagen den 3 april 16:30
17. Mikael Tonsjö Kabare BS Lördagen den 9 april 11:00
18. Patrik Häll Arendals BK Måndagen den 11 april 19:00
19. Peter Roos BK Joker Torsdagen den 31 mars 19:00
20. Pär Svensson Team Pergamon BC Måndagen den 11 april 19:00
21. Roger Samuelsson Ytterby BK Onsdagen den 30 mars 19:00
22. Thomas Ohlén Ytterby BK Onsdagen den 30 mars 19:00
23. Tommy Adolfsson BF Solängen Söndagen den 10 april 11:00

Herrar B

  Namn Klubb Start
1. Ari Manninen Arendals BK Måndagen den 11 april 19:00
2. Benny Albihn Arendals BK Onsdagen den 6 april 19:00
3. Björn Zetterlund Arendals BK Onsdagen den 6 april 19:00
4. Daniel Hansson IFK Göteborg Bowling Herr Onsdagen den 6 april 19:00
5. Eddy Kairis IK Sterling Onsdagen den 30 mars 19:00
6. Egil Krog Team Lerum BC Söndagen den 10 april 11:00
7. Henrik Myllymäki Kabare BS Lördagen den 9 april 11:00
8. Jan Bengtsson Arendals BK Onsdagen den 6 april 19:00
9. Jan Fröberg BK Astoria Onsdagen den 30 mars 19:00
10. Kim Jensen BK Joker Söndagen den 10 april 11:00
11. Marcus Jacobsson Kungälvs BK Söndagen den 10 april 11:00
12. Otto Jumisko Ytterby BK Onsdagen den 30 mars 19:00
13. Per Tallberg Arendals BK Onsdagen den 6 april 19:00
14. Rickard Rasmusson Kungälvs BK Söndagen den 10 april 11:00
15. Robert Kjellberg IFK Göteborg Bowling Herr Söndagen den 10 april 11:00
16. Robert Stålcrona BK Virveln Söndagen den 10 april 11:00
17. Roger Edvardsson BF Solängen Söndagen den 10 april 11:00
18. Roger Eliasson IK Sterling Söndagen den 3 april 16:30
19. Ronald Baude BK Kåess Onsdagen den 6 april 19:00
20. Thomas Ahl BK Virveln Lördagen den 9 april 11:00
21. Tommy Björndahl IFK Göteborg Bowling Herr Måndagen den 11 april 19:00

Damer A

  Namn Klubb Start
1. Annika Jonsson Nord IFK Göteborg Bowling Dam Måndagen den 11 april 19:00
2. Gunnel Tobiasson IFK Göteborg Bowling Dam Måndagen den 11 april 19:00
3. Lisa Björklund Team X-Calibur BK Söndagen den 3 april 16:30
4. Marie Alm IFK Göteborg Bowling Dam Måndagen den 11 april 19:00
5. Marie Larsson IFK Göteborg Bowling Dam Måndagen den 11 april 19:00
6. Rebecka Jr Larsen Team X-Calibur BK Söndagen den 3 april 16:30

Damer B

  Namn Klubb Start
1. Aleksandra Grumic Team X-Calibur BK Måndagen den 11 april 19:00
2. Ann Christin Thelin Älvornas BK Torsdagen den 31 mars 19:00
3. Annette Rundgren IFK Göteborg Bowling Dam Måndagen den 11 april 19:00
4. Cecilia Friberg Älvornas BK Torsdagen den 31 mars 19:00
5. Christina Niklasson Älvornas BK Torsdagen den 31 mars 19:00
6. Emelie Lideberg Team X-Calibur BK Söndagen den 10 april 11:00
7. Emelie Persson IFK Göteborg Bowling Dam Måndagen den 11 april 19:00
8. Eva Mosshagen Olofsson Älvornas BK Torsdagen den 31 mars 19:00
9. Gun Andersson Älvornas BK Torsdagen den 31 mars 19:00
10. Helen Holmberg Ytterby BK Torsdagen den 31 mars 19:00
11. Johanna Persson Kungälvs BK Måndagen den 11 april 19:00
12. Marita Carlsson Älvornas BK Torsdagen den 31 mars 19:00
13. Marja Jumisko Ytterby BK Onsdagen den 30 mars 19:00
14. Mona-Lisa Janebrink Älvornas BK Torsdagen den 31 mars 19:00

Junior

  Namn Klubb Start
1. Emma Dexell IK Heim Onsdagen den 6 april 19:00
2. Erik Hesselgren Kungälvs BK Torsdagen den 31 mars 19:00
3. Jesper II Carlsson Arendals BK Lördagen den 9 april 11:00
4. Joachim Niederhaus IFK Göteborg Onsdagen den 6 april 19:00
5. Ludvig Öhrvall IFK Göteborg Bowling Herr Onsdagen den 6 april 19:00
6. Oliwer Nilsson Kungälvs BK Söndagen den 10 april 11:00
7. Oskar Mohlin Kungälvs BK Lördagen den 9 april 11:00
8. Sofia Myllymäki Team X-Calibur BK Torsdagen den 31 mars 19:00

Ungdom

  Namn Klubb Start
1. Alexsander Flodin BK Joker Söndagen den 10 april 11:00
2. Edward Karle Örgryte IS BF Lördagen den 9 april 11:00
3. Lukas Landin Andersson BK Joker Onsdagen den 6 april 19:00
4. Max Magnhammar Örgryte IS BF Onsdagen den 6 april 19:00
5. Robin Skans Team Alingsås BC Torsdagen den 31 mars 19:00
6. Samuel Svensson Kungälvs BK Måndagen den 11 april 19:00
7. Timmie Ahl IK Sterling Onsdagen den 6 april 19:00

Herrar 55+

  Namn Klubb Start
1. Alf Karlsson IK Sterling Lördagen den 9 april 11:00
2. Bo Hedén IFK Göteborg Bowling Herr Måndagen den 11 april 19:00
3. Bo-Göran Wik Ytterby BK Onsdagen den 30 mars 19:00
4. Gunnar Ström Ytterby BK Onsdagen den 30 mars 19:00
5. Hans Melin Arendals BK Onsdagen den 6 april 19:00
6. Håkan Johansson BK Joker Måndagen den 11 april 19:00
7. Jan Larsson Arendals BK Onsdagen den 6 april 19:00
8. Karl-Olof Olofsson Kungälvs BK Söndagen den 10 april 11:00
9. Kay Jonsson IFK Göteborg Bowling Herr Måndagen den 11 april 19:00
10. Kenneth Bernting Arendals BK Onsdagen den 6 april 19:00
11. Kent Stål Arendals BK Onsdagen den 6 april 19:00
12. Lars Hagberg IFK Göteborg Bowling Herr Måndagen den 11 april 19:00
13. Lars-Göran Holmgren IK Heim Måndagen den 28 mars 17:00
14. Leif Nyberg Samuelsson Ytterby BK Onsdagen den 30 mars 19:00
15. Lennart Karlsson IFK Göteborg Bowling Herr Måndagen den 11 april 19:00
16. Lennart Tobiasson BF Solängen Måndagen den 11 april 19:00
17. Per Hedelin Arendals BK Onsdagen den 6 april 19:00
18. Roger Eliasson IK Sterling Lördagen den 9 april 11:00
19. Stefan Häll Arendals BK Måndagen den 11 april 19:00
20. Thomas Hansson IK Sterling Söndagen den 10 april 11:00
21. Toni Klöppel IK Heim Måndagen den 28 mars 17:00
22. Ulf Granath BK Joker Måndagen den 11 april 19:00

Damer 55+

  Namn Klubb Start
1. Gun Gabrielsson för. The Golden Bowlers Söndagen den 10 april 11:00
2. Gungerd Westerberg IFK Göteborg Bowling Dam Söndagen den 10 april 11:00
3. Inger Petterson Kungälvs BK Söndagen den 10 april 11:00
4. Karin Wik Ytterby BK Onsdagen den 30 mars 19:00
5. Monica Hellberg Team X-Calibur BK Söndagen den 10 april 11:00